Sklep Kontakt

Kiedy zająć się wdrożeniem przemysłowego IoT

Pyt.: Biorąc pod uwagę wymagania naszego zakładu, kiedy warto zainwestować w projekt przemysłowego Internetu rzeczy?

Odp.: Derek Marek z firmy Donaldson mówi: 

Kierownicy zakładów stają w obliczu nawału argumentów dotyczących inteligentnej technologii — przemysłowego Internetu rzeczy. Ważne jest, aby ocenić, czy rozwiązanie dotyczące przemysłowego IoT przyniesie zwrot z inwestycji. Istnieją trzy wyraźne sygnały, że projekt IoT może się opłacać:

1.    Kiedy rozwiązanie może poprawić czas pracy urządzeń.

Jeżeli znasz koszt godzinnego przestoju, łatwiej ustalić priorytety dla projektów Internetu rzeczy, które zapewnią Ci nieprzerwane działanie. W ankiecie sponsorowanej przez firmę Donaldson 38% inżynierów zakładowych poinformowało, że w przypadku awarii odpylacza linia produkcyjna musi zostać wyłączona — przy średnim koszcie 3700 USD za godzinę. Jeżeli obiekt wymaga niezawodnego odpylacza, oblicz koszty przestoju i porównaj je z kosztami subskrypcji na usługi monitorowania za pośrednictwem Internetu rzeczy. 

2.    Kiedy można zmniejszyć koszt posiadania urządzeń.

Zadaj sobie pytanie, czy rozwiązanie IoT zwróci się w przypadku bardziej trwałego sprzętu lub części. Na przykład filtry w odpylaczach przy odpowiednim monitorowaniu mogą mieć większą trwałość. W jednym z obiektów, z którym współpracujemy, wymiana filtrów wymagana była co sześć tygodni i nie mogliśmy zidentyfikować przyczyny. Po podłączeniu monitorowania problem stał się jasny: nieodpowiednie ciśnienie sprężonego powietrza. Zakład był w stanie rozwiązać problem i przywrócić żywotność filtra wynoszącą około jednego roku. Gdzie informacje w czasie rzeczywistym mogą pomóc w zmniejszeniu powtarzających się kosztów?

 

3.    Kiedy może to poprawić zgodność z przepisami.

Czy masz za zadanie przekazywać dane dotyczące kontroli zanieczyszczeń lub narażenia właściwemu organowi lokalnemu lub państwowemu? Często trzeba poświęcić czas na podchodzenie do odpylaczy i ręczne zapisywanie danych, a następnie ręczne wprowadzanie tych danych do pamięci. Jest to czasochłonny proces, który może prowadzić do nieaktualnych raportów lub błędów ludzkich. Podłączony odpylacz automatyzuje gromadzenie danych na podstawie czynników takich jak spadek ciśnienia. Zapewnia to aktualne informacje podczas audytu i zmniejsza liczbę błędów wynikających często z wprowadzania ręcznego.

Krótko mówiąc, zapytaj, gdzie rozwiązanie internetowe może skrócić przestoje, obniżyć koszty urządzeń i/lub pomóc w przestrzeganiu przepisów. Zapewniające jedną lub wszystkie te korzyści rozwiązanie IoT może być dobrą inwestycją.

Masz więcej pytań na temat rozwiązań serwisowych Donaldson iCue™?

David Marek jest globalnym menedżerem ds. rozwoju biznesu IoT w Donaldson Company, Inc.
Ten artykuł ukazał się pierwotnie w biuletynie PBE-News firmy Powder & Bulk Engineering.
Close