Różnorodne opcje czujników umożliwiają użytkownikom dostosowanie internetowej usługi filtracji iCue™ firmy Donaldson do własnych zastosowań oraz cyfrowe monitorowanie danych dotyczących wydajności odpylania, które są ważne dla ich obiektów.
Wyobraź sobie, że wyciąg oparów w zakładzie produkującym wyroby metalowe działa nieprawidłowo, a trzy stanowiska cięcia plazmowego muszą zostać wyłączone na czas diagnostyki i rozwiązywania problemu.
W zakładzie bez połączenia IoT właściciel powinien sprawdzić maszynę, podjąć próbę zdiagnozowania problemu i wezwać serwisanta. Bez dokładnej diagnozy pracownik serwisu może nie mieć ze sobą odpowiednich części zamiennych i musi wrócić do magazynu. Części są ostatecznie wymieniane następnego dnia, ale zakład stracił półtora dnia produkcji.
W zakładzie z podłączonym do Internetu wyciągiem oparów kierownik działu konserwacji otrzymuje na swoim pulpicie powiadomienie, że filtr jest rozdarty. Właściwa wielkość filtra jest szybko określana i wysyłana do przedstawiciela serwisu. Zakład może zostać uruchomiony po awarii znacznie wcześniej.
To właśnie sposób, w jaki technologia internetowa różni się od sieci przemysłowych i jak może potencjalnie pomóc w oszczędzaniu czasu i pieniędzy:
Współpraca z partnerami serwisowymi
W dużych fabrykach centralny system sterowania obsługuje urządzenia, a maszyny wysyłają zwrotne dane o wydajności do systemu sterowania. Wszystkie informacje nie wychodzą poza fabrykę, a ich interpretacja, wykorzystanie i zarządzanie nimi należy do właściciela i personelu.
Z kolei IoT umożliwia maszynom bezpieczne udostępnianie danych partnerom spoza fabryki — specjalistom, którzy mogą pomóc w diagnostyce, serwisie i zapobieganiu awarii. Możliwe, że wkrótce będziesz mógł zawrzeć umowę z dostawcami usług w celu monitorowania i konserwacji za pośrednictwem Internetu rzeczy, łagodząc niedobory siły roboczej lub brak doświadczenia.