Zespoły zarządzające zakładami rozumieją, jak ważne jest prawidłowe wychwytywanie pyłu i zarządzanie nim w codziennych działaniach. Ciągłe monitorowanie i analiza systemów odpylania może pomóc poprawić wydajność, skrócić nieoczekiwane przestoje, spełnić wymagania dotyczące raportowania zgodności i obniżyć koszty operacyjne. Uświadomienie sobie tych korzyści jeszcze nigdy nie było równie istotne, ponieważ wielu producentów boryka się dziś z niedoborami siły roboczej, zapotrzebowaniem na dostawy i innymi problemami wynikającymi z pandemii.
Dodanie internetowych funkcji monitorowania do systemów odpylania umożliwia kierownikom zakładów proaktywne monitorowanie wydajności urządzeń i jednoczesne rozwiązywanie bieżących problemów kadrowych. Zapewniając swoim zespołom dostęp w czasie rzeczywistym do danych o wydajności kolektora, powiadomień i raportów, zdalnie lub z biura, internetowa usługa monitorowania może dać pewność, że zespoły zawsze będą świadome działania urządzeń odpylających i potrzeb dotyczących konserwacji w ich obiekcie. Poniższe dane z ankiet branżowych i przykłady biznesowe ilustrują korzyści i całkowity koszt posiadania, jakie internetowa usługa monitorowania filtracji może zapewnić zespołom zarządzającym zakładami.
Informacje o ankietach
W 2020 r. firma Donaldson przeprowadziła ankietę wśród amerykańskich inżynierów, specjalistów ds. BHP i kierowników ds. konserwacji, którzy są odpowiedzialni za działania, konserwację, bezpieczeństwo i normy środowiskowe związane z odpylaniem lub mają praktyczną wiedzę na ten temat. Ankieta wykazała, że wiele organizacji ma trudności z rozpoznawaniem i skutecznym rozwiązywaniem problemów związanych z posiadanymi systemami odpylania.
30% respondentów ankiety stwierdziło, że zbierało dane z odpylaczy poprzez rejestrację ręczną, 7% zgłosiło korzystanie z usług internetowych opartych na chmurze, a 5% przyznało, że w ogóle nie zbiera żadnych danych.
Znaczny odsetek respondentów traci możliwość uzyskania kluczowych informacji ze swoich odpylaczy, ponieważ nie otrzymuje danych i ostrzeżeń w czasie rzeczywistym (32%) lub nie rozumie, jak interpretować gromadzone dane (40%).
Ogólnie 60% wszystkich respondentów stwierdziło, że miało do czynienia z co najmniej jednym przestojem kolektora rocznie, a 14% miało do czynienia z co najmniej jednym przestojem w miesiącu. Ponadto 49% wszystkich respondentów zgłosiło, że doświadczyło wyłączenia całej linii z powodu nieoczekiwanego zdarzenia.
Wyniki ujawniają potrzebę, aby więcej zespołów zarządzających zakładami rozważyło wdrożenie usługi monitorowania filtracji, która obejmuje szkolenia i stałą obsługę klienta. Ponad połowa (56%) respondentów uważa odpylanie za kluczowe dla swoich procesów, a połowa ankietowanych chciałaby więcej edukacji na temat odpylania.